W dniu 8.11.2023 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel związany ze świętem narodowym „11 listopada”, czyli Dniem Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli.

Uczniowie naszej szkoły po części oficjalnej, czyli po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewali hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”, wykonali następnie część artystyczną składającą się z prezentacji słowno - muzycznej oraz występu uczniów klas młodszych w układzie choreograficznym. Wydarzenie uświetnili uczniowie ubrani na galowo. Nauczyciele odpowiedzialni za prezentację to: Magdalena Wojtyła Kasprzak, Krystyna Kwaśniok oraz Małgorzata Kasperczyk.

Dnia 10.11.2023 roku miała miejsce akcja „Do hymnu”. Uczniowie szkoły podczas zajęć lekcyjnych o godzinie 11.11. odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, by upamiętnić wydarzenie z 11.11.1918 roku oraz nawiązać do wspaniałych tradycji patriotycznych odwołujących się do Legionów Polskich formowanych we Włoszech po 3 rozbiorze ziem polskich.

Oficjalna strona akcji "Szkoła do hymnu":  https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-do-hymnu-2023--zapraszamy-do-wspolnego-odspiewania-hymnu-narodowego 

Galeria zdjęć