Jesteśmy szkołą z bogatą tradycją. Działamy nieprzerwanie od 1945 roku. Poprzednio umiejscowieni w budynku przy ulicy Szkolnej, w obecnym od roku 1970, wychowaliśmy wiele pokoleń mieszkańców miasta i gminy Ujazd. Odznaczeni wieloma medalami, m.in. Zasłużonemu Opolszczyźnie, Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, Za Zasługi Dla Ligi Obrony Kraju oraz mnóstwem innych odznaczeń.

Jesteśmy również szkołą nowoczesną. Posiadamy pracownię komputerową, a nasze sale lekcyjne wyposażone są w tablice multimedialne, co pozwala prowadzić ciekawe zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych i komunikacyjnych. Starannie przygotowana z dbałością o bezpieczeństwo dzieci infrastruktura sportowa sprzyja ich rozwojowi. Bierzemy aktywnie udział w wielu projektach ministerialnych oraz kuratoryjnych. Nasi wychowankowie odnoszą liczne sukcesy.

Jesteśmy także szkołą, w której wspieramy dzieci w ich rozwoju poprzez wspólną naukę, pracę i zabawę; uczymy i przygotowujemy do życia, nie odbierając dzieciństwa, radości i humoru. Zapewniamy klimat zaufania, akceptacji i wolności, dzięki czemu pomagamy naszym uczniom odkrywać i wzmacniać ich mocne strony. Aktywnie uczestniczymy w życiu gminy, a także intensywnie współpracujemy z instytucjami odpowiedzialnymi za wspomaganie dzieci i młodzieży.

Zdjęcia autorstwa Pana Piotra Krysiaka i Pani Joanny Hermanowicz ©