20 listopada rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Właśnie w tym dniu przypadała 30. rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka.

Ta rocznica to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci i została w szczególny sposób w naszej szkole uczczona. Samorząd Uczniowski zorganizował kilka przedsięwzięć, by wszystkim uczniom PSP Ujazd przypomnieć o tym, jakie dzieci mają prawa. Cała społeczność szkolna, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, ubrała się w tym dniu w kolorze niebieskim – symbolizującym UNICEF. Przygotowana została również gazetka szkolna z informacjami o prawach dziecka oraz konkurs plastyczny „Moje dzieciństwo”. Na zajęciach z wychowawcami uczniowie zapoznali się z prezentacją na temat Konwencji Praw Dziecka oraz obejrzeli kilka filmików o tej tematyce, a także dyskutowali intensywnie o swoich prawach.