Konkurs Recytatorski w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję” na stałe gości w terminarzu konkursów naszej szkoły i cieszy się popularnością wśród uczniów. W tegorocznej  30. edycji konkursu również nie zabrakło chętnych do nauki wiersza w języku niemieckim i jego recytacji.

Z samych klas 1-3 w pierwszym, szkolnym etapie konkursu wzięło udział 27 recytatorów. Dzieci odważnie i z odpowiednią intonacją prezentowały swoje utwory i jury z trudem wytypowało najlepszych do etapu gminnego. W nim zaprezentowało się 16 dzieci z klas 1-3. W etapie gminnym najmłodsi  uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca: Marianna Kordaszewska: I miejsce, Maja Bednarek, Zofia Profus, Hanna Glagla: II miejsce, a Paulina Giersch, Nikola Bednarek, Julia Tyca: III miejsce.

Z klas 4-6 udział w konkursie w etapie gminnym wzięło 11 uczestników, a z klas 7-8 pięciu. W pierwszej kategorii I miejsce zdobyła Lena Lebiecka, II przypadło Amelii Sosnowskiej, a III Lenie Glomb i Livii Kurpiński. W kategorii uczniów najstarszych I miejsce zajęła Kinga Hajduk, II Hanna Wientzek, III Mateusz Głowania, a IV Maria Słota i Lena Matuszek. Wszyscy nagrodzeni miejscami uczniowie zakwalifikowali się do kolejnego etapu, który odbędzie się już pod koniec kwietnia w Ozimku.

Galeria zdjęć