W niedzielę 6 października nasza szkoła już po raz trzeci była współorganizatorem, obok Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe i Urzędu Miasta i Gminy, Biegu Szlakiem Bursztynowym pod patronatem Huberta Ibroma, Burmistrza Miasta Ujazd.

„Kartofelek”, bo tak nazywana jest impreza, zgromadził wielu ludzi aktywnie spędzających swój czas wolny. Wśród biegaczy znaleźli się również uczniowie naszej szkoły, którzy licznie wystąpili w organizowanych biegach na dystansach: 200m, 300m, 400m, 500m i 600m. Brali również udział wraz ze swoimi rodzicami w rodzinnym biegu po worek kartofli. Wielu rodziców naszych uczniów uczestniczyło w głównym biegu na dystansie 10 km. Natomiast  nauczyciele przystąpili m.in. do rekreacyjnego marszu z kijami nordic walking na dystansie 3 km.

Pogoda nam dopisała, humory również. Miło, rodzinnie, a przede wszystkim aktywnie spędziliśmy październikową niedzielę.

Podczas imprezy trwała akcja charytatywna polegająca na zbiórce pieniędzy na rzecz rozwoju dzieci z Trisomią 21 Opolskiego Stowarzyszenia TRISO.

Wszystkim zawodnikom składamy gratulacje, wolontariuszkom, które pomagały przy organizacji imprezy (Emilii Biber, Karolinie Gisman, Wiktorii Mikosz, Hani Ciapie, Agnieszce Paruzel, Emilii Walickiej, Magdalenie Jasik, Karolinie Warzecha, Marcie Gruszka i Joannie Melson), nauczycielom wychowania fizycznego pani Beacie Radochońskiej, panu Marcinowi Napieraczowi i panu Mirosławowi Łupakowi oraz pracownikom szkoły składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pomoc.