W środę 5 czerwca 2024 r. w Ujeździe na stadionie odbył się VIII Gminny Dzień Dziecka i Sportu pod patronatem Burmistrza Ujazdu Huberta Ibroma.

Od rana stadion zapełniał się uczniami oraz nauczycielami wszystkich szkół podstawowych z gminy Ujazd. Na dzieci w tym roku czekało mnóstwo atrakcji, min. zorganizowano VIII Bieg na dystansach od 200m dla najmłodszych uczniów, do 1000m dla ósmoklasistów, rozgrywki w piłkę nożną, piłkę siatkową, dmuchańce (piłkarski dart, aktywne piłkarzyki i bramka celnościowa), zawody w sumo, zabawa w „cymbergaja”, pokazy strażackie, pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się bieg, którego wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a na koniec imprezy zwycięzcom w każdej kategorii wiekowej, osobno chłopcom i dziewczętom, Burmistrz Ujazdu Hubert Ibrom, dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w Ujeździe Magdalena Weber-Koziarska oraz dyrektor naszej szkoły Grażyna Łupak wręczyli na podium puchary i dyplomy.

Jak co roku najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanej ślizgawki i zamku oraz pomalowania twarzy. Można było wejść do samochodu strażackiego, spróbować zgasić ogień czy dowiedzieć się jak zachować się w czasie podpalenia oleju.

Uczniowie każdej szkoły otrzymali chusty w różnych kolorach zakupione przez Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach realizacji treści dotyczących m.in. zachęcania i wspierania uczniów do rozwijania ich aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz profilaktyki zachowań ryzykownych (alkoholizm, nikotynizm, narkomania, behawioralne itp), mogli posilić się słodkim rogalikiem i napić wody, którą ufundował sklep „Biedronka” z Ujazdu.

Celem imprezy było przede wszystkim wpajanie wśród dzieci i młodzieży zasad zdrowego stylu życia, wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego, umiejętność rywalizacji sportowej w czasie gier i zabaw zgodnie z zasadami fair-play, integracja podczas gier i zabaw sportowych uczniów w różnym wieku, edukacja poprzez zabawę, popularyzacja
i upowszechnianie biegów przełajowych wśród dzieci, młodzieży oraz promocja Gminy Ujazd

Dzieci bawiły się świetnie, tańczyły, a przede wszystkim były na świeżym powietrzu
i spędziły dzień, który pozostanie długo w ich pamięci.

Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi Ujazdu Hubertowi Ibromowi za wspieranie idei organizacji tej imprezy już ósmy raz, firmie Giga - Com, Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Ujeździe, Panu Piotrowi Przygodzie - kierownikowi Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ujeździe, firmie „STARTER” pomiar czasu, Sklepowi „Biedronka” z Ujazdu, Pani S. Miś - Piekarnia Ciastkarnia E. M. Pawlaczyk, R. Miś Ujazd, nauczycielom wychowania fizycznego, którzy organizowali rozgrywki – panom: M. Łupakowi, M. Napieraczowi oraz nauczycielom wychowania fizycznego z PSP w Olszowej i PSP w Jaryszowie oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, którzy zaangażowali się w pomoc w czasie imprezy.

 

Galeria zdjęć