29 maja uczniowie klas 1a i  1b wybrali się na wycieczkę do Rodzinnego Centrum Rozrywki „Alele” w Zbrosławicach–Wilkowicach.

Czekało tam na nas wiele ciekawych atrakcji.

Przygodę rozpoczęliśmy od sali zabaw. Tam zjeżdżaliśmy ze ślizgawki prosto do basenu wypełnionego kolorowymi piłkami. Wspinaliśmy się po konstrukcji, pokonywaliśmy tor przeszkód, labirynty i korytarze.

Potem udaliśmy się do parku, w którym był szczudlaty jeż stanowiący wyzwanie dla tych z nas, którzy chcieli sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Potem spotkaliśmy tajemniczego krokodyla. Po wejściu do paszczy drewnianego gada czekało na nas wnętrze wypełnione labiryntem z tajnymi przejściami, ściankami wspinaczkowymi, punktami obserwacyjnymi z lornetkami, głuchym telefonem, a na ogonie była rolkowa zjeżdżalnia. Sporo czasu spędziliśmy w parku linowym, którego trasa skonstruowana była między drzewami. Potem był spacer pośród wielbłądów, kóz, lemurów, owiec, antylop, lam, muflonów oraz jeleni i danieli. Po zjedzeniu pysznego obiadu wyruszyliśmy w podróż powrotną do domu.

 Zabawa była udana, pogoda dopisała, więc wycieczkę możemy zaliczyć do bardzo udanych.

Galeria zdjęć