Kwiecień to miesiąc, w którym uczniowie naszej szkoły biorą udział w kolejnych etapach konkursu recytatorskiego w j. niemieckim “Młodzież recytuje poezję”.

Tym razem konkurs ma formę online: uczniowie wysyłają na konkurs nagranie z recytacją wiersza. Taka forma konkursu nie zniechęciła uczestników, aż 30 uczniów naszej szkoły podjęło trud pamięciowego opanowania tekstu oraz pracy nad  interpretacją. Większość z nich ćwiczyła tekst wiersza ze swoim nauczycielem, podczas indywidualnych spotkań na czacie. Niektórzy mogli liczyć na pomoc rodziców, dziadków lub rodzeństwa, którym serdecznie dziękujemy! Na wyniki musimy poczekać aż do 24 maja, ale już dzisiaj gratulujemy wszystkim odwagi i chęci do nauki wiersza w języku obcym. Uczestnicy konkursu to:

kl. 1a

Michał Kołodziejczyk

kl. 1b

Lena Glomb

Szymon Nilewski

kl. 2a

Livia Kurpinski

Julia Ochał

Lena Lebiecka

Damian Kwaśniok

kl. 2b

Oliwia Kostoń

Wiktoria Urbańczyk

Lena Fogel

Maja Lazarek

Emilia Sagan

kl. 3a

Fabian Brym

Dominik Gniot

Mateusz Haberla

Zuzanna Hassa

Hanna Ignacek

Sebastian Kwaśniok

kl. 3b

Emilia Krzystkowska

Paulina Stranczik

Oliwia Wojtyła

kl. 4a

Denis Rall

Karolina Schreiber

Hanna Wientzek

Emilia Muskała

kl.5a

Paula Domeredzka

kl. 6a

Oliver Jochem

Maximilian Stars

kl. 7a

Laura Sładek

kl. 7c

Melania Michalska